Aktualności

Aktualności

Przerwa w pracy

W nadchodzący weekend 21-23 września nasz dwuosobowy zespół rozjeżdża się w dwie strony Polski, kształcąc się z zakresu swoich nadrzędnych zainteresowań – lek.wet. Marta Rykała pod Poznań na kurs dotyczący podkuwania ortopedycznego, a lek.wet. Wojciech Łamasz pod Kraków na szkolenie z zaawansowanej diagnostyki i leczenia chorób oczu u koni. Z tego powodu umawianie wizyt zarówno na weekend, jak i początek kolejnego tygodnia może być utrudnione, za co najmocniej przepraszamy. Na zdjęciu zestaw podstawowy do zdejmowania opatrunków.

Czytaj więcej

Urlop

Informujemy, że w dniach 18-30 maja nasz dwuosobowy zespół udaje się na urlop. Prosimy o wyrozumiałość, jeśli nie będziemy niezwłocznie odbierać telefonów, a jednocześnie zachęcamy do planowania wizyt w oparciu o kontakt e-mailowy. Wszelkie odroczone sprawy zrealizujemy z nowymi siłami początkiem czerwca.

Czytaj więcej

Do rozważenia przy wigilijnym stole

W roku 1928 Alexander Fleming odkrył pierwszy antybiotyk, co pozwoliło uchronić przed śmiercią miliony ludzi i zwierząt, a sam wiek XX nazwać „wiekiem antybiotyków”. Wśród wigilijnych przemyśleń i w trakcie szorowania ubłoconych nóg naszych koni wyobraźmy sobie, że gruda jest śmiertelną chorobą. Drodzy właściciele, opiekunowie i inni zmagający się z infekcjami okresu jesienno-zimowego – ten scenariusz może się urzeczywistnić. Po ponad 50 latach obecności antybiotyków w lecznictwie zwierząt i ludzi spotykamy coraz więcej zakażeń bakteryjnych trudnych do leczenia lub niepoddających…

Czytaj więcej

Przerwa w pracy

W dniach 23-26 listopada 2017 będziemy nieosiągalni doszkalając się z zakresu ortopedii, radiologii oraz nowoczesnych metod obrazowania w diagnostyce w Equi Vet Serwis Dr Maciej Przewoźny pod Poznaniem. Za krótką przerwę w pracy przepraszamy równocześnie pozostając w zasięgu telefonów komórkowych.

Czytaj więcej

Badania w kierunku babeszjozy

Blisko 50 koni wzięło udział w bezpłatnych, przesiewowych badaniach krwi mających na celu wykrycie Babesia spp. w populacji koni w Polsce. Testy laboratoryjne przeprowadzane przez Zakład Parazytologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny oparte są na metodzie PCR, a więc najdokładniejszej, bo wykrywającej materiał genetyczny pasożyta. Babeszjoza to choroba odkleszczowa, która jest relatywnie rzadko diagnozowana ze względu na niespecyficzny przebieg, kosztowną diagnostykę oraz często niewielką świadomość zagrożenia z jej strony panującą wśród lekarzy weterynarii i właścicieli koni. Dane…

Czytaj więcej