O Gabinecie

O Gabinecie

Plan stworzenia gabinetu weterynaryjnego dla koni zrodził się wiele lat temu jako efekt fascynacji sportem jeździeckim, miłości do zwierząt i medycznych idei. Rola współczesnego konia jest niepowtarzalna, a mnogość zadań jakie się przed nim stawia zmieniło oblicze weterynarii. Ukierunkowana gatunkowo praktyka lekarsko-weterynaryjna zyskała nowe wyzwania, ale również nowe możliwości.

profilaktykaUsługi weterynaryjne realizowane w ramach Gabinetu Weterynaryjnego EQUI BONO wykonywane są przez lek.wet. Martę Rykała (Śląsk) oraz lek.wet. Wojciecha Łamasza (Dolny Śląsk).

Naszym celem jest diagnostyka, terapia i profilaktyka chorób koni. Naszym założeniem jest kooperacja, spójność działań mających za zadanie przywrócić, poprawić lub utrzymać komfort życia i funkcjonowania zwierzęcia w warunkach, w jakich ma funkcjonować. Koncepcja współpracy lekarza weterynarii, podkuwacza, zoofizjoterapeuty, saddlefittera, trenera, jeźdźca i wreszcie właściciela jest dla nas wzorem, do którego staramy się na co dzień dążyć. Dokładamy wszelkich starań aby naszą pracę wykonywać rzetelnie, dokładnie i z największą wnikliwością, niezależnie od tego, czy polega ona na odrobaczaniu, czy też konsekwentnej, wielostopniowej diagnostyce ortopedycznej.

W naszym rozumieniu medycyna weterynaryjna nie jest wyłącznie usługą na zlecenie Klienta, jest służbą dla dobra Pacjenta.